Розвиток транспортних мереж та інфраструктури має стати пріоритетним напрямком Дунайської стратегії
Як повідомляє Міністерство інфраструктури України, заступник Міністра розвитку громад та територій України, Національний координатор України в Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону (ЄСДР) Ігор Корховий взяв участь у зустрічі Національних координаторів країн-учасниць Стратегії. Захід відбувся 29 вересня у Відні (Австрія) у межах головування України в ЄСДР.
«Для України головування в ЄСДР — це насамперед можливість проявити свій потенціал як європейської держави, яка прагне спільного добробуту та процвітання Дунайського регіону, а також працює над поглибленням співпраці з країнами-учасницями Стратегії у протидії новим викликам, спричиненим вторгненням рф в Україну», — зазначив Ігор Корховий.
Серед ключових тем, які обговорили:
реалізація пріоритетів головування України в Дунайській Стратегії;
підготовка до 11 Щорічного Форуму країн-учасниць 19-20 жовтня, який Україна організовує в рамках свого головування;
посилення участі Дунайської стратегії у протидії новим викликам;
стан реалізації існуючих проєктів та перспективи для подальшої співпраці.
Під час зустрічі Ігор Корховий окреслив пріоритетні напрями для подальшої співпраці та закликав партнерів долучитися до відновлення пошкоджених транспортних мереж та інфраструктури України.
Зокрема, до першочергових кроків було включено розвиток транспортних мереж та інфраструктури Дунайського регіону, інвестиції в професійне навчання та перекваліфікацію, посилення участі України в усіх ініціативах Європейського Союзу.
«Дунайські порти стали хорошою альтернативою для експорту українського зерна, коли інші шляхи було заблоковано через військові дії рф. Тож особливу увагу нам слід приділити покращенню водних шляхів, портової інфраструктури та управління (внутрішнє судноплавство, річкові та морські порти Дунайського регіону), а також сприяти підвищенню ефективного сполучення водних шляхів, залізничного транспорту та автомобільних доріг», — наголосив заступник Міністра.
Довідково
Україна розпочала головування у Стратегії ЄС для Дунайського регіону в листопаді 2021 року та стала першою країною, яка не будучи членом ЄС, очолила цей процес.
Дунайська стратегія — це платформа для співпраці 14 країн Дунайського регіону. Українська частина Стратегії охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області. Держави-учасники співпрацюють у сферах транспорту, охорони навколишнього середовища, освіти, безпеки, туризму та підтримки конкурентоспроможності підприємств.
Джерело: Міністерство інфраструктури України