Перспективи створення індустріальних парків обговорювали на Закарпатті
Про перспективи створення індустріальних парків та проблеми функціонування такого роду промислових майданчиків на Закарпатті обговорювали на міжвідомчій нараді за участю – офлайн та онлайн – представників бізнесу, народних депутатів та урядовців, обласної влади, представників міст та об’єднаних територіальних громад Закарпаття.
Від індустріального парку «Соломоново» у зустрічі прийняли участь Володимир Панов, директор керуючої компанії індустрільного парку Соломоново та Марина Паращинець, заступник директора ТОВ «Сезпарксервіс».
У виступах народних депутатів Дмитра Кисилевського, Михайла Лаби, заступника міністра розвитку громад та територій Івана Ликері, директорки департаменту інвестицій міністерства економіки України Юлії Скубак та інших зазначалося, що механізм індустріальних парків – ефективна модель для успішності новостворених, а зараз ще й релокованих підприємств.
Під час обговорення йшлося про прийняття у другому читанні законопроєктів про податкові та митні пільги для індустріальних парків.
Зокрема, законопроєкт №5688 передбачає: звільнення від оподаткування податком на додану вартість імпорту нового устаткування (обладнання), що ввозяться учасниками індустріальних парків для власного використання з метою здійснення діяльності у сферах переробної промисловості або науково-дослідної діяльності на території (в межах) індустріального парку; звільнення від податку на прибуток протягом 10 років учасників індустріальних парків за умови за їх бажанням та заявою і за умови виконання ряду встановлених законопроектом умов; надання права органам місцевого самоврядування встановлення пільгових ставок податку на нерухомість і плати за землю.
Законопроєктом №5689 передбачено звільнення від оподаткування митом нове устаткування (обладнання) з переліком УКТ ЗЕД, що ввозяться учасниками індустріальних парків виключно для власного використання для здійснення ними діяльності у сферах переробної промисловості або науково-дослідної діяльності на території (в межах) індустріального парку.
Як зазначили спікери, наразі уряд напрацьовує підзаконні акти, що регулюватимуть надання пільг.
«Для підприємців формат індустріальних парків вирішує кілька ключових питань: їм надається земельна ділянка, підводяться комунікації, визначені значні пільги у разі імпорту обладнання, на податок на прибуток, якщо вкладають співвідносні з ним суми у розвиток виробництва та інші. За розрахунками, середня вартість створення одного індустріального парку – 250 млн грн., але 1 гектар землі під індустріальний парк при повноцінному навантаженні дає до 50 робочих місць, кожен долар інвестицій держави дає 5-6 доларів приватних інвестицій, це також ефективний інструмент розвитку громад і територій» - зазначив, народний депутат України Дмитро Киселевський.
Представники індустріального парку Соломоново підняли питання щодо необхідності удосконалення нормативно-правової бази стосовно надання коштів на безповоротній основі для облаштування індустріальних парків та забезпечення будівництва об’єктів суміжної інфраструктури, необхідних для створення та функціонування індустріальних парків.
Фото: з відкритих джерел