На Тернопільщині відкриють новий індустріальний парк BORSCHIV для переробки агрокультур

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про створення нового індустріального парку під назвою «Borschiv». Розташований він буде в Тернопільській області та займатиме площу 30 гектарів.

Про це повідомляє Міністерство економіки.

Створення парку ініціювала Борщівська міська рада. Передбачається, що на території парку площею 30 га працюватимуть підприємства з виробництва борошна і круп, олії, білкових сумішей, борошняних продуктів, напівфабрикатів (у тому числі хлібобулочних напівфабрикатів тривалого зберігання), виробництва плодово-ягідної продукції, м’ясних і молочних продуктів, переробки та фасування овочів, фруктів, ягід.

Також на території парку здійснюватиметься переробка лікарських трав. Продукція такого виробництва надалі використовується в фармацевтичній, парфумерно-косметичній, харчовій, лікеро-горілчаній промисловості.

Також учасниками парку будуть підприємства, що спеціалізуються на виробництві будівельних матеріалів, виробів із гіпсу, гіпсокартону, будівельних сумішей, виготовлення виробів із дерева, меблів тощо.

Бекграунд. Наразі до реєстру індустріальних (промислових) парків разом із «Borschiv» включено вже 78 індустріальних парків. І щороку зʼявляється понад 20 нових. Дуже активно процес реєстрації ІП розпочався під час війни: у 2022 році зареєстрували 9 парків, у 2023-му – 13, у I кварталі цього року зареєстровано вже 8. Не менше 12 проєктів перебувають на розгляді в Мінекономіки.

При цьому фіксується зменшення комунальних парків і збільшення приватних у співвідношення 30% до 70%. Найбільша кількість запитів надходить від агросектору, харчової промисловості, від будівництва елеваторів до просто переробної промисловості, виробників будівельних матеріалів. Причому будівельних матеріалів – 50% на 50% з іноземцями. Останні розуміють, що Україна відновлюватиметься, і вже зараз дуже шукають собі ділянки.

Як зазначає CEO групи компаній «Індустріальні парки України» Валерій Кирилко, майже всі парки, що реєструються в останні два роки, уже мають інвесторів, резидентів або керуючі компанії, які планують їх розвивати.

Текст: Анастасія Мосорко, редакторка стрічки новин MIND

Previous
Previous

Індустріальні парки: чим цікаві для малого та середнього бізнесу

Next
Next

На Хмельниччині будують 4 індустріальні парки